Až do Valašského Meziříčí cestovali 22.- 23. marca naši žiaci, aby si zmerali sily a predviedli svoje zručnosti v mäsiarskom remesle. Práve tam sa pod záštitou ministra poľnohospodárstva Českej republiky konal 15. ročník prehliadky zručností tohto odboru. Výrobky zaiste dobre chutili, ale nebolo im ubraté ani po vizuálnej stránke. Súťažilo 10 družstiev a účastníci mohli svoje umenie predviesť v rozoberaní bravčovej polovice, vykosťovaní, vyhotovení 3 výrobkov ako napríklad jaternica, tlačenka, pečeňový syr, klobása. Každé družstvo si prinieslo aj vlastný regionálny výrobok. Zaujímavou disciplínou tohto podujatia bola aj súťaž, kde hlavnú úlohu zohrali dobre vycibrené zmysly súťažiacich. Mali totiž so zaviazanými očami rozoznať 10 druhov korení. Našu školu reprezentovali žiaci z III. H- Štefan Szekeres a Attila Boldi.