Dňa 23. 9. 2022 sa v priestoroch Kultúrneho domu v Rimavskej Sobote opäť konala výstava ovocia a zeleniny, ktorú organizovala Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora a Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote. Výstava bola o to vzácnejšia, že sa realizovala po dvojročnej prestávke. Návštevníci výstavy mohli vidieť rôzne odrody ovocia a zeleniny, ochutnať mäsové špeciality, pozrieť si výstavu vín. Svojou účasťou prispela aj Stredná odborná škola technická a agropotravinárska, ktorá vo svojom promo stánku prezentovala aj jabĺčka z vlastného školského sadu. Akciu prišli dopoludnia podporiť aj pedagógovia a žiaci SOŠTaAP a krásnu cenu si odniesla aj zamestnankyňa tejto školy pani Zuzana Hriňová z Občianskeho združenia Čierny Potok. Je dôležité, aby sa poľnohospodárstvu darilo a aby poľnohospodárske odbory boli propagované a podporované.

Mgr. Katarína Sroková