Spoločnosť HRIADEĽ s.r.o. v Rimavskej Sobote nám znovu zapožičala, počas dňa otvorených dverí, traktor na prezentáciu nového študijného odboru agromechtronik. Milo nás prekvapili s tým, že dovolili na traktore aj odjazdiť pár motohodín. Takže prví agromechatronici už odjazdili aj prvé „metre“ v počítačovo riadenom traktore FENDT 313 Vario. Reakcie žiakov sú nasledovné:

Ján Repák: Dnes 8.2. 2018 bol pre mňa šťastný deň. Pán riaditeľ, pani triedna profesorka a pán majster Tóth pre nás vybavili jazdy na novom traktore. Triedna upravila vyučovanie a na tretej hodine nám dovolila ísť jazdiť. V momente sme vyskočili 5 spolužiaci. Skúsil som si ovládať traktor aj cez pedál, ale aj cez joystick . Veľmi sa mi to páčilo, nebolo to ani veľmi náročné. Po návrate do triedy sme hneď začali otravovať triednu, aby nám ešte vybavila ďalšie jazdy.

Matúš Lisičan: Dnešný deň bol super. Konečne sme si zajazdili na novom traktore. Traktor je úplne super- ľahké ovládanie- krásny zvuk- paráda.

Andrej Tankina: Dnešný deň bol v škole zaujímavý. Mali sme možnosť otestovať traktor FENDT 313 Vario. Na taký veľký stroj, sa ľahko riadil. Skúšali sme jazdu dopredu, ale aj cúvanie. No videli sme aj traktor v akcii, keď šoféroval pán riaditeľ. Lukáš Láska: Spoločnosť Hriadeľ škole požičala na 3 dni traktor FENDT 313. Pán majster nás zobral do dielní, vysvetlil nám čo máme ako používať a išli sme jazdiť. Samozrejme pod dozorom majstra. Veľmi sme sa potešili. Takýchto dní by mohlo byť v škole viac.