Už tretí týždeň pokračuje v rámci projektu Erasmus+ pracovná stáž našich žiakov v Egri. Žiaci sú ubytovaní v ubytovni s kuchyňou a jedálňou. Jedáleň zároveň slúži ako pracovňa a večer ako klubovňa, kde si žiaci môžu zahrať rôzne spoločenské hry. K dispozícii majú aj miestnu samoobslužnú práčovňu, Kde si môžu dať oprať osobné veci.

V piatok 3. marca naši kolegovia Ing. Kisantalová a Ing. Vilhan navštívili našich žiakov v Egerszalóku u zamestnávateľa Juhász és Juhász Kft., kde im žiaci ukázali pracoviská, na ktorých pracujú. Majú možnosť vyskúšať si prácu v priestoroch STK, ktorá sa nachádza priamo v areáli spoločnosti.

V rámci spoznávania maďarskej kultúry počas dvoch víkendov žiaci navštívili filmové predstavenie Cocaine bear. Film bol natočený podľa skutočného príbehu a je o negatívnom pôsobení drog na živé organizmy, hlavne medvede a hrad v Egri,kde si pozreli dve expozície o dobovom oblečení, o streľbe z historických zbraní a mučiareň hradu. Obe akcie sa žiakom veľmi páčili a cestou si pozreli aj historické centrum Egru.

Žiaci navštívili jedinečné cukrárske múzeum „Kopcsik Lajos Múzeum“ v Egri. Majster cukrár Lajos Kopcsik je ocenený mnohými oceneniami za svoju prácu. Ako majster cukrár v roku 1970, v roku 1974 získal zlatú medailu vo Viedni na cukrárskej súťaži WIKA, v rokoch 1977 a 1982 získal zlatú medailu v Prahe na gastronomickej súťaži Gastro Prag, v roku 1986 v Luxembursku na súťaži EXPO GAST získal ocenenie ako majster sveta v cukrárstve, v roku 1988 bol ocenený vo Frankfurte Oskarovou cenou v cukrárstve a v roku 1998 na majstrovstvách sveta v gastronómií získal šesť zlatých, tri strieborné a tri bronzové medaily. Od roku 2001 je držiteľom Guinnessovho rekordu a v roku 2005 otvoril ojedinelé múzeum cukrárskeho umenia „Marcipánia“, za čo dostal zlaté ocenenie za celoživotné dielo.

Po návšteve marcipánie Kopcsik si niektorí žiaci vyskúšali úlohu muezína a vystúpili po 98 schodoch na balkón minaretu, odkiaľ zamávali svojim pedagógom a spolužiakom.