Na zahraničnú stáž do Egru v Maďarskej republike vyrazila koncom augusta druhá skupina žiakov SOŠTaAP. Na druhý deň, po ubytovaní, vyrazili do ulíc starobylého mesta Eger (Jáger), o ktorom napísali povesti a zložili piesne aj slovenskí spisovatelia z obdobia staršej slovenskej literatúry, napr. Pieseň o Jágri od anonymného autora, alebo O Jágri a některých víťezích od slovenského renesančného básnika Štefana Komodického. Navštívili aj zábavný park a povozili sa ruskom kolese, ale len dievčatá cukrárky a jeden chlapec, cukrár. Chlapci mäsiari-lahôdkari nenašli odvahu a dievčatá ich teda zahanbili. Potom sa všetci odfotili pri bazilike, ku ktorej vedú dlhé schody.

Na zahraničnej odbornej stáži v odbore cukrár sa zúčastňujú žiaci III. CM triedy: Réka Baloghová, Viktória Horváthová, Vivien Molnárová, Monika Oláhová a Bence Lešták. Naši žiaci dostali možnosť rozvíjať  svoje vedomosti a porovnať si náš sortiment s ponukou známej jágerskej cukrárne „Marján cukrászda“ (cukráreň Marján). Cukráreň sa nachádza pod Jágerským hradom, ktorý založil starší Sándor Marján v roku 1998. Od roku 2010 cukráreň prevzal jeho syn, ml. Sándor Marján, ktorý sa snaží zachovať tradičné výrobky a popri tom postupne zavádza rôzne technologické inovácie, prispôsobuje svoje výrobky meniacim sa požiadavkam, no napriek tomu sa môžu chváliť  širokým sortimentom. V ponuke môžeme nájsť najznámejšie maďarské torty a zákusky, ako napr. dobošová torta, eszterházy torta, rákóczi túrós ( pečené tvarohové rezy), žerbo - rezy, rôzne štrúdle, diabetické, bezlaktózové a bezlepkové výrobky, rôzne torty Maďarskej republiky – Országtorta. V tomto roku začali vyrábať domácu varenú zmrzlinu. Naši žiaci prvý týždeň piekli piškótové cesto, pripravili marcipánové a fondánové dekorácie, pomáhali pri príprave a dohotovení rôznych cukrárskych výrobkov.