Dňa 29. februára 2024 sa v priestoroch rimavskosobotského reformovaného gymnázia konalo slávnostné otvorenie výstavy súťažných prác žiakov, ktorí sa zapojili do XXII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Istvána Ferenczyho. Porota mala posúdiť celkovo 263 prác. Súťažili aj naši žiaci -Viktória Ráczová (III.CM) a Zdeno Rybár (II.CR). Zdeno sa dostal medzi najlepších, a tak si jeho krajinomaľbu mali možnosť pozrieť všetci návštevníci výstavy.

2024. február 29-én a rimaszombati Református Gimnáziumban sor került a XXII. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny ünnepélyes kiértékelésére és kiállításának megnyitójára. Összesen 263 munkát kellett elbírálnia a zsűrinek. A mi tanulóink, Rácz Viktória (III.CM) és Rybár Zdeno (II.CR) is beküldték a pályamunkáikat. Zdeno a legjobbak közé került és tájképét ma a látogatók megtekinthették a kiállításon.